بازدید بیش از 13 هزار نفر در تعطیلات نوروز از موزه سینمای ایران

بازدید بیش از 13 هزار نفر در تعطیلات نوروز از موزه سینمای ایران
در ایام نوروز 13 هزار و 481 نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از موزه سینمای ایران بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری هنر مانا ،این مجموعه فرهنگی- تاریخی در تعطیلات نوروز 1401 از دوم تا دوازدهم فروردین (11 روز) از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایران بود و 13 هزار و 481 نفر از تالارهای موزه بازدید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی نزدیک به 60 درصد داشته است.
در نوروز 1401 میانگین روزانه بازدیدکنندگان از تالارهای موزه سینما 1226 نفر و در سال گذشته ( نوروز 1400 ) میانگین روزانه 723 نفر بوده است.
تالارهای موزه سینمای ایران دارای بخش‌های معاصران، بین‌الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام آوران و خانه فرهاد است؛ این تالارها نمایانگر سیر سرگذشت و تحولات سینمای ایران از آغاز این هنرصنعت تا به امروز است. بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین‌المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگارها، تصاویر و اسناد شخصی و تندیس هنرمندان بازدید خواهند کرد و در بین بازدید در سالن تماشاخانه که مدل بازسازی شده سینماهای دهه‌های گذشته است به تماشای گزیده‌ای از فیلم‌های تاریخ سینمای ایران خواهند نشست.
عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود ۲۰۰ ساله دارد و یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستورمحمدشاه قاجار ساخته شده است که در بخش میانی یک باغ ایرانی (باغ فردوس) قرار گرفته است.
علاقه‌مندان برای بازدید از تالارهای موزه سینمای ایران در ایام ماه مبارک رمضان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت 9 صبح تا 18 عصر به این مجموعه فرهنگی- تاریخی مراجعه کنند.
سالن‌های سینماهای موزه (سینماتوگراف، سینمافردوس، سینماتمدن) از ساعت 12 تا 23 فیلم‌های سینمایی مندرج در جدول اکران سینماهای تهران را نمایش می‌دهند.

 


لینک کوتاه http://www.honaremana.ir/news/171809
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.