معرفی نامزدهای بخش ویژه «جایزه شعر خبرنگاران»

معرفی نامزدهای بخش ویژه «جایزه شعر خبرنگاران»
هفدهمین دوره جایزه «کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران» نامزدهای بخش ویژه خود را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری هنر مانا ،در بخش ویژه شاعران بدون کتاب این رویداد ادبی بین‌المللی که هر ساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی از فارسی‌زبانان جهان برگزار می‌شود، افراد زیر (به‌ترتیب حروف الفبا) از میان شاعرانی که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان راه‌یافتگان به مرحله پایانی داوری هفدهمین دوره جایزه شعر خبرنگاران معرفی شدند:
علیرضا ابری
فاطمه بیرانوند
هادی راستین
مهدیه رشیدی
مهران عزیزی
عظیم مرادی
جواد مزنگی
پریسا نیکزاد
حمید یوسفی
فراخوان این بخش در دوره اخیر، با گرامیداشت یاد «علی مشکات» (نامزد افغانستانی بخش ویژه در چهاردهمین دوره جایزه) منتشر شده بود که چندی پیش در ایران درگذشت.
دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، همچنین اعلام کرده که نامزدهای بخش «کتاب سال» این جایزه نیز به‌زودی معرفی خواهند شد.
در بخش ویژه دوره پیشین این جایزه، محبوبه راد (از مشهد) به‌عنوان برگزیده نخست و ثنا نصاری (شاعر خوزستانی مقیم انگلستان)، جواد مزنگی (از کرمان) و سبحان زنگی (از بوشهر) به‌عنوان حایزان مقام دوم مشترک معرفی شدند.
همچنین در بخش کتاب سال، مجموعه «ده و ده دقیقه و سی ثانیه» از کیانوش خانمحمدی به‌عنوان کتاب سال شعر ایران معرفی و در بخش «یک عمر فعالیت شعری» نیز علیرضا طبایی تجلیل شد.
هفدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران، با افزودن بخش جنبی پژوهش درباره شعر انتقادی و اعتراضی، در حال برگزاری است.

 


لینک کوتاه http://www.honaremana.ir/news/192046
خبرهای مرتبط
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.