در اولین نشست خبری مطرح کرد:

هدف نمایشگاه متاراد شناسایی نقاط ضعف و قوت اقتصاد دیجیتال است

هدف نمایشگاه متاراد شناسایی نقاط ضعف و قوت اقتصاد دیجیتال است
اولین نمایشگاه و کنفرانس متاراد ( رمز ارزش، رمز پول، متاورد، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و صنایع وابسته)3الی 6 خرداد در تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری هنر مانا ،اولین نشست خبری نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی متاراد با موضوع رمز ارزش، رمز پول، متاورد، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و صنایع وابسته با حضور خبرنگاران و اهالی رسانه برگزار شد.

سعید سمعیی رئیس مرکز کار ایران و دبیر این رویداد با اشاره به اینکه اولین نمایشگاه و کنفرانس تخصصی متاراد سوم الی شش خرداد در تهران برگزار خواهد شد گفت: تلاش داریم در این نمایشگاه و کنفرانس به بحث تکنولوژی و همچنین مسائل حقوقی و قضائی و نظارتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و با تعاملاتی که با نهادهای حاکمیتی از جمله مجلس، قوه قضائیه و خبرگزاری‌های مختلف انجام دادیم امیدواریم که نمایشگاه و کنفرانس به خوبی برگزار شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت معدن و تجارت، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه شهید بهشتی، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان متخصصین و مدیران ایران و خبرگزاری کار ایران ایلنا برگزار می‌شود و رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه است.

سمعیی با اشاره به اینکه امروز فناوری‌ها سرعت رشد خیره‌کننده‌ای در دنیا دارند گفت: هدف اصلی این نمایشگاه ترویج مسائلی همچون رمز ارز نیست بلکه هدف ما فراهم کردن بستری برای این است که همه فعالان بخش خصوصی و نهادها آخرین یافته‌ها دستاوردها و امور حقوقی را به اشتراک بگذارند تا مشخص شود که ما هم اکنون در کجا قرار داریم تا بتوانیم نقاط ضعف را شناسایی کنیم و با هدایت بهتر نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در بحث اقتصاد دیجیتال نیروهای کاری خوبی فعال هستند افزود: اگر ما بتوانیم از نیروهای جوان، کاری و فعال به خوبی استفاده کنیم می‌توانیم تبدیل به یک کشور پیشرفته در زمینه اقتصاد دیجیتال شویم اما متأسفانه هنوز به آن پختگی و قوام لازم در حوزه اقتصاد دیجیتال و رمزارز نرسیده‌ایم.

سمعیی با اشاره به اینکه در بخش نمایشگاهی بیش از 74 شرکت حضور خواهند داشت و ما میزبان سازمان‌ها و دستگاه‌های سیاست‌گذاری و نظارتی هستیم افزود: در بخش کنفرانس با همکاری قوه قضائیه میزبان متخصصان و مسئولان مختلف از نهادهایی همچون وزارت صمت، بانک مرکزی و دانشگاه‌ها هستیم و هدف ما در این کنفرانس بررسی کردن مسائل اقتصاد دیجیتال، رمزارز، بلاکچین و موضوعات چنین حوزه‌هایی از منظر علمی و حقوقی فارغ از مباحث سیاسی و اختلاف نظرها است.

وی از استقبال خوب مهمانان خارجی و شرکت‌های خارجی از این نمایشگاه و کنفرانس خبر داد و گفت: حضور در این نمایشگاه و کنفرانس به شکلی است که متقاضیان ثبت نام می‌کنند و بعد از تأیید مراجع ذیصلاح به صورت نهایی می‌توانند حضور پیدا کنند. همچنین عموم مردم نیز می‌توانند در این کنفرانس و نمایشگاه شرکت کنند و ثبت نام خود را در سایت انجام بدهند. البته ما تلاش داریم بخش‌های ویژه‌ای در نمایشگاه برای متخصصان در نظر بگیریم.

سمعیی تاکید کرد:‌ البته شرکت‌ها و نهادهایی که برای حضور در نمایشگاه مجوز می‌گیرند به معنای آن نیست که مجوز کلی برای فعالیت دریافت کرده‌اند بلکه فقط مراجع ذیصلاح حضور آنها را برای حضور در این نمایشگاه و کنفرانس تأیید کردند.

 


لینک کوتاه https://www.honaremana.ir/news/181890
خبرهای مرتبط
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.